logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

The Critical Engineering Working Group Tag

presstoexit / Posts tagged "The Critical Engineering Working Group"
16

The Critical Engineering Working Group

The Critical Engineering Working Group е група којашто смета дека технологијата е најтранформативниот јазик на нашето време, која ги оформува нашите движења, комуникација и размислувања. Целта на The Critical Engineering е да истражи и проучи овој јазик откривајќи го неговото влијание. Колку е поголема зависноста кон технологијата, толку е поголема потребата да се проучи и разоткрие нејзиното функционирање. ...

16

The Critical Engineering Working Group

The Critical Engineering Working Group е група којашто смета дека технологијата е најтранформативниот јазик на нашето време, која ги оформува нашите движења, комуникација и размислувања. Целта на The Critical Engineering е да истражи и проучи овој јазик откривајќи го неговото влијание. Колку е поголема зависноста кон технологијата, толку е поголема потребата да се проучи и разоткрие нејзиното функционирање.