logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

La Mystérique Tag

presstoexit / Posts tagged "La Mystérique"
00-hi

La Mystérique (патот кон милоста) – изложба на уметницата Христина Иваноска

Почитувани,

со задоволство Ве известуваме дека уметницата Христина Иваноска ја отвора својата најнова самостојна изложба насловена La Mystérique (патот кон милостa). Изложбата ќе се отвори во среда (7 мај, 2014 год.) во 20.00 часот во SIA (Serious Interests Agency) галеријата во Скопје (ул. Ѓорѓи Пешков бр. 6, први кат), и ќе биде дел од третото по ред издание на симпозиумот Кураторски размени 3: Курирање општество и продукција на моќ....

00-hi

La Mystérique (патот кон милоста) – изложба на уметницата Христина Иваноска

Почитувани,

со задоволство Ве известуваме дека уметницата Христина Иваноска ја отвора својата најнова самостојна изложба насловена La Mystérique (патот кон милостa). Изложбата ќе се отвори во среда (7 мај, 2014 год.) во 20.00 часот во SIA (Serious Interests Agency) галеријата во Скопје (ул. Ѓорѓи Пешков бр. 6, први кат), и ќе биде дел од третото по ред издание на симпозиумот Кураторски размени 3: Курирање општество и продукција на моќ.