logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

МСУ Ивана Васева Tag

presstoexit / Posts tagged "МСУ Ивана Васева"

МСУ има кози уши

Надворешни активности | куратор Ивана Васева | МСУ има козји уши, изложба/инсталација | Музеј на современа уметност, Скопје (permanent exhibition) | 22 февруари 2014 – (…)
 
Што е она што останува запаметено во самите ѕидови на Музејот на современа уметност во Скопје што не излегува на виделина? И што, после 44 години, овој музеј на солидарноста, „зграда поникната од толку единствена и благородна идеја“, како што вели Блаже Конески во својата реч при...

МСУ има кози уши

Надворешни активности | куратор Ивана Васева | МСУ има козји уши, изложба/инсталација | Музеј на современа уметност, Скопје (permanent exhibition) | 22 февруари 2014 – (…)
 
Што е она што останува запаметено во самите ѕидови на Музејот на современа уметност во Скопје што не излегува на виделина? И што, после 44 години, овој музеј на солидарноста, „зграда поникната од толку единствена и благородна идеја“, како што вели Блаже Конески во својата реч при отворањето на зградата на 13 ноември, 1970 год. , денес ни говори?