logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Кристина Божурска Tag

presstoexit / Posts tagged "Кристина Божурска"

Добитници на стипендија за Летна школа како школа

Кристина Божурска, Николче Славески и Амар Качар | добитници на стипендија за учество на летната школа Summer School as a School (SSAS) | Stacion – Центарот за современа уметност од Приштина |  2018

Добитници на стипендија за учество на летната школа Summer School as a School (SSAS) за 2018 година којшто Проектниот простор Прес ту егзит, како партнерска организација на организаторот Stacion – Центарот за современа уметност од Приштина, ги доделува на двајца македонски стипендисти, се уметниците Кристина Божурска и Николче Славески.

Двајцата македонски стипендисти ќе имаат можност да учествуваат во програмата за 2018 година која ќе се одржи во периодот јули-август, а се состои од единаесет курсеви кои на учесниците и публиката ќе и овозможат единствено искуство преку модел на алтернативна уметност и образование.