logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Визијата на здружението „Проектен простор Прес ту егзит“ Tag

presstoexit / Posts tagged "Визијата на здружението „Проектен простор Прес ту егзит“"

Мисија, визија и стратегија

Мисијата на „Проектниот простор Прес ту егзит“ е обединување и развој на креативните потенцијали на младите уметници и граѓаните и создавање услови за развој на современите модели на креативно промилсување и на модели за партиципативност во граѓанскиот сектор, истражување и критика. Визијата е да прерасне во организација која ќе допринесе за општото прифаќањето на современата уметност и кураторските практики како важен сегмент од витално значење за развојот на македонското општество во современо и демократско.  Во тој контекст стратегиската развојна заложба на...