logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

За нас

presstoexit / За нас

За нас

Здружението на граѓани Проектен простор Прес ту егзит - Скопје е основано во 2004 година од страна на уметниците Јане Чаловски и Христина Иваноска како посебна програмски базирана уметничка иницијатива за истражување и продукција во полето на визуелните уметности и кураторските практики.  Трите главни програми на активности на здружението се: Иницијатива за кураторски гостувања;  Нови проектни продукции;  и Предавања, презентации и изложби,  насочени кон изнаоѓање нови начини за генерирање и продукција на проекти како и воспоставување на соработки со уметници...