logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Blog

presstoexit / Hacking the Future  / Vuk Cosic

Vuk Cosic

Вук Ќосиќ (Vuk Ćosić) е еден од пионерите на net.art движењето, кој делува и е активен од 1994 година. Неговите дела ги одразуваат политичките, концептуалните и филозофките проблематики. Во полето на негов интерес е ASCII код, како и вкрстувањето на тестот и комјутерскиот код.

http://www.ljudmila.org/~vuk/

admin

No Comments

Post a Comment