logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Blog

presstoexit / Hacking the Future  / Telestreet
15

Telestreet

Telestreet е италијанско движење коешто поставува пиратска телевизија во неколку градски области во Италија. Движењето започнува во Болоња со мала емитувачка станица OrfeoTv којашто била основана од теоретичарот за медиуми и активист Франко „Бифо“ Берарди; од јуни 2002 година ова микро-ТВ емитува по неколку часа дневно на растојание од 200 метри.

15

http://archive.org/details/telestreet2
http://www.telestreet.it/
http://www.youtube.com/watch?v=2EKQNtLXm4o
http://datacide.wordpress.com/2008/07/

admin

No Comments

Post a Comment